SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Jakub Dąbrowski maluje kadłub

Opublikowany przez w - ·

Budowę Setki realizowaną przez Jakuba Dąbrowskiego możemy oglądać od pierwszych chwil na ciekawie zrobionych filmach. Oglądamy interesujące obrazy, systematyczną pracę i porządnie budowaną łódkę. I tak autor doszedł już do malowania swojego kadłuba. Oto nowy filmik https://www.youtube.com/watch?v=uYkBUnW79yE . Jeszcze jedno sprostowanie: 470 kg to masa Setki w najlżejszej możliwej konfiguracji, bez laminowania ale z balastem.
Gratulacje dla budowniczego!


Dwunaste zgłoszenie do SpA 2021.

Opublikowany przez w - ·

Witamy nowego uczestnika. Jest nim Luděk Chovanec z Republiki Czeskiej. Postępy w budowaniu Stovki możecie oglądać na blogu https://www.chovanec.com/wp/projekt-stovka/ .
Życzymy pokonania wszystkich trudności.
Powodzenia!


Nowe zgłoszenie do SpA 2021

Opublikowany przez w - ·

Witamy na liście startowej pana Bogdana Ewiaka. Budowa setki jest już poważnie zaawansowana. Postępy prac można oglądać na blogu http://samotnieprzezatlantyk.blogspot.com/
Jacht będzie nosił nazwę SpArtan.
Tak więc do SpA 2021 jest zgłoszonych 11 żeglarzy. Życzymy wszystkim szybkiego pokonania trudności i zrealizowania planów.


SpA 2021

Opublikowany przez w - ·

Restrykcje związane z wirusem pokrzyżowały wiele planów. Marzenia muszą poczekać. Teraz trzeba odrabiać straty.  Nie będzie SpA 2020. Imprezę przesuwamy o jeden rok. Będzie SpA 2021. Startujemy 11 listopada 2021 roku. Jest czas by dokończyć łódki i dobrze się przygotować. Powodzenia!


Blogi to ważna rzecz

Opublikowany przez w - ·

Prowadzenie bloga to element wszystkich działań mających zapewnić bezpieczeństwo w rejsie.
Oczywiście najważniejszy jest zawsze żeglarz. Są jednak i inne czynniki bardzo ważne dla bezpieczeństwa.
1. Dobór trasy
2. Dobór terminów
3. Budowa łódki która sprawdza się na wybranej trasie
4. Blogi które pozwalają wychwycić ewentualne błędy podczas budowy
5. System zabezpieczenia przed wypadnięciem zgodnie z opisem w dokumentacji i na blogu konstruktora.    Właściwie rozmieszczone handrelingi, punkty wczepienia i właściwie dobrana długość lin uprzęży.  Bezwzględne używanie uprzęży podczas całego rejsu.
6. Korzystanie ze sposobu sztormowania opisanego na blogu konstruktora.
7. Właściwe wyposażenie
Proszę wszystkich o uzupełnienie blogów z budowy o opisy ważnych etapów pracy, zdjęcia, ewentualne linki do filmów.


Ruszyła budowa 4 Wife

Opublikowany przez w - ·

Już wszystkie Setki uczestników SpA 2020 są zbudowane lub budowa trwa. Właśnie zaczęła powstawać ostatnia, "4 Wife' Grzegorza Brodeckiego. Kleją się wręgi, są gotowe modrzewiowe listwy na wzdłużniki. Jest szansa na zbudowanie i przetestowanie jachtu przed jesienią.  http://rejs.domidrewno.pl/index.php/blog/
Skutecznej, przyjemnej pracy i niech wirusy trzymają się daleko!


Kwarantanna służy łódkom.

Opublikowany przez w - ·
Jakub Waszkiel Ostro przyspieszył. Oto nowy film z prac przy budowie EgzotiQa https://www.youtube.com/watch?v=BRHFB2mGsR0  . Miłego oglądania.


Postęp prac nowego uczestnika SpA.

Opublikowany przez w - ·

Dziesięciu na starcie SpA 2020

Opublikowany przez w - ·
Udział w SpA 2020 zgłosił pan Jakub Dąbrowski. Budowa Setki już się rozpoczęła, powstają wręgi. Tu https://jakubdabrowski95.blogspot.com/2020/03/poczatek.html możecie obserwować budowę a na kanale https://www.youtube.com/channel/UCJ-HxQg9jyijTsOLLcNn2UQ?view_as=subscriber  będą zamieszczane filmy z budowy. Łódka nie ma jeszcze nazwy.
Udanej budowy. Niech szczęście sprzyja!


Nowy żeglarz na liście startowej.

Opublikowany przez w - ·
Udział w SpA 2020 zgłosił pan Grzegorz Brodecki. Setka będzie nosiła nazwę 4 Wife. Jest jeszcze czas, żeby intensywnie pracując zbudować i przetestować łódkę. W tej chwili trzech żeglarzy ma jachty skończone i opływane. Gotowe są Nerwus Zbigniewa Kani,  P-Olka Onno Weg i Alczento Juranda Goszczyńskiego. Zaawansowana jest budowa Hero(ine) Edyty Krakowiak, Dream Catcher Adama Radeckiego, Analog Rafała Radeckiego, Tiny Star Justyny Szawelskiej i EgzotiQ Jakuba Waszkiela. Budowa 4 Wife Grzegorza Brodeckiego dopiero się rozpocznie.
Skutecznej pracy i dobrych doświadczeń na wodzie!


Dalej
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego